КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
      ТЕАТРУ, КIНО І ТЕЛЕБАЧЕННЯ
      іменi І. К. Карпенка-Карого

Офіційний сайт
eng     укр
Вступнику Факультет театрального мистецтва Інститут екранних мистецтв Новини Контакти

 


31 жовтня 2022 р. // «Життя – це сон»: про спільний проєкт КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого з Посольством Іспанії в Україні


«Життя – це сон»: про спільний проєкт КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого з  Посольством Іспанії в Україні

28 жовтня 2022 року до Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого завітали Ігнасіо Гарсіа, театральний режисер, директор Міжнародного фестивалю класичних театрів Almagro та Хосе Габріель Лопес Антуньано, професор іспанської драматургії та театральних наук, театральний критик, член Міжнародної асоціації театральних критиків (IATC), Іспанської асоціації режисерів (ADE) та Іспанської академії сценічних мистецтв.

Візит гостей відбувся завдяки підтримці Посольства Іспанії в Україні. За попередньою домовленістю керівництва Університету з радником з питань культури посольства Іспанії в Україні Хав‘єром Фуентесом Лехою, режисер Ігнасіо Гарсіа та драматург Хосе Габріель Лопес Антуаньо розпочали роботу над постановкою вистави за п’єсою "Життя є сон" Пе́дро Кальдеро́на де ла Ба́рки.

Участь у спільному українсько-іспанському проєкті братимуть студенти перших магістерських курсів (ОПП «Акторське мистецтво театру та кіно») художніх керівників - народних артистів України Богдана Бенюка та Олега Замятіна.

В рамках візиту до КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого Ігнасіо Гарсіа та Хосе Габріель Лопес Антуньано зустрілись з Інною Кочарян, ректором Університету. Інна Сергіївна подякувала гостям за підтримку, зазначивши, що наша співпраця наближає перемогу України.

В свою чергу іноземні колеги висловили свої співчуття Україні зауваживши, що театральна спільнота Іспанії пильно стежить за подіями, що відбуваються в нашій країні. Зокрема їх неабияк вразила історія Маріупольського театру:

«Коли ми побачили новини про театр в Маріуполі, зрозуміли, що в цьому є певний символізм. Театр – це не тільки віддушина для людей. Він став прихистком, який зберіг сотні життів під час авіаударів. Ми щиро співчуваємо і усім серцем підтримуємо Україну. Саме тому вважаємо нашу культурну співпрацю дуже важливою. П’єсу Пе́дро Кальдеро́на де ла Ба́рки обрано не випадково. Адже саме цей текст як ніколи є актуальним для українців. Він про людські цінності та боротьбу проти тиранії».

На згадку про знайомство пан Ігнасіо подарував нашому Університету альманах Міжнародного фестивалю класичного театру Альмагро, найбільшого у світі фестивалю присвяченого епосі відому, як Золотий вік:

«Сподіваємось, ваші студенти приїдуть до нас з фестивальним показом, оцінять унікальність театру Корраль-де-Комедіас. Адже він чи не єдиний, оригінальна будівля якого збереглася від 1628 року».

Протягом 28-31 жовтня гості з Іспанії проведуть для наших студентів майстер-класи, метою яких є дати загальне уявлення про віршовану драматургію епохи Золотого віку, що дозволить актору та режисеру отримати відповідну підготовку для роботи з цим матеріалом.

Координатор зустрічей - начальник відділу міжнародних зв’язків Університету Олена Замятіна.
 


Міністерство культури та інформаційної політики України
УНІВЕРСИТЕТ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ


У РАЗІ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ АБО ВІЙНИ
ФЕСТИВАЛІ УНІВЕРСИТЕТУ


© 2010 Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого
Розробка сайту bo-co