КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
      ТЕАТРУ, КIНО І ТЕЛЕБАЧЕННЯ
      іменi І. К. Карпенка-Карого

Офіційний сайт
eng     укр
Вступнику Факультет театрального мистецтва Інститут екранних мистецтв Новини Контакти

 


14 січня 2023 р. // Майстер-клас режисерки з Литви для студентів Факультету театрального мистецтва


Майстер-клас режисерки з Литви
для студентів Факультету театрального мистецтва

12 січня 2023 року до Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого завітала Андра Каваляускайте, режисерка і акторка Алітуського міського театру в Литві.

Ім’я Андри відоме в Україні: 2021 та 2022 режисерка поставила виставу у жанрі сторітелінг «ІН-ШІ» та оду коханню «Дякую» в Київському академічному театрі «Золоті ворота». У вересні 2022 її робота «КОЛИСКОВА ДЛЯ ЛИСИЦІ, яку ще ніхто не бачив» доповнила репертуар Київського академічного драматичного театру на Подолі.

Ідея організувати зустріч з Андрою для студентів 1-го курсу ОПП «Акторське мистецтво театру і кіно» належить художньому керівнику народному артисту України Богдану Бенюку. Домовитись про проведення майстер-класу допомогла Інна Скорина-Калаба, випускниця майстерні Богдана Михайловича попередніх років навчання, акторка Київського академічного театру «Золоті ворота».

Майстер-клас тривав 4 години і був поділений на дві частини. Під час першої знайомились з жанром сторітелінгу, говорили про роботу з тілом та голосом, а також про важливість ментального та фізичного здоров’я актора:

«Тіло – це неймовірний інструмент! Перш за все – це любов. Не забувайте казати собі дякую. Не руйнуйте себе. Якщо актор виходить на сцену і починає руйнувати себе, він втрачає себе», - говорила Андра.

Як режисер у своїх виставах Андра часто звертається до важливих тем провокуючи глядача на внутрішній діалог із собою. Про це розповіла і студентам пригадуючи власний досвід роботи в Литві: «Режисер – це та людина, яка допоможе вам знайти двері, а ви, як актор, маєте відшукати ключ до них».

Студентам неабияк сподобався тренаж «Пустий простір», який Андра провела під час майстер-класу: «Ця вправа допоможе вам тримати себе завжди в тонусі. Продовжуйте практикувати її поза нашим майстер-класом.

Якщо ви хочете бути в цій професії – не здавайтеся! Допустили помилок? Не біда. Зупиніться, зрозумійте, що пішло не так і пробуйте знову. Лише наполеглива праця допоможе вам бути на сцені».

Робоча мова зустрічі була англійська. Переклад українською допомагала здійснювати Вікторія Корнієнко, студентка 1-го курсу ОПП «Театрознавство» (науковий керівник навчальної групи – Марина Котеленець), яка також працює в театрі «Золоті ворота».

Університет щиро дякує гості за візит, цікаву і корисну зустріч для наших акторів-початківців!
Традицію таких зустрічей та майстер-класів для обміну досвідом плануємо продовжити.


 


Міністерство культури та інформаційної політики України
УНІВЕРСИТЕТ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ


У РАЗІ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ АБО ВІЙНИ
ФЕСТИВАЛІ УНІВЕРСИТЕТУ


© 2010 Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого
Розробка сайту bo-co