КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
      ТЕАТРУ, КIНО І ТЕЛЕБАЧЕННЯ
      іменi І. К. Карпенка-Карого

Офіційний сайт
eng     укр
Вступнику Факультет театрального мистецтва Інститут екранних мистецтв Новини Контакти

 


15 березня 2023 р. // Український день у програмі Міжнародного фестивалю «MONSTRA» у Лісабоні (Португалія)


УКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ У ПРОГРАМІ МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ «MONSTRA» У ЛІСАБОНІ (ПОРТУГАЛІЯ)


Продовжуючи успішну тенденцію підкорення світових кінофестивалів, Карпенківці цього разу забезпечили у Португалії проведення святкування кінематографічних здобутків України.

19 березня 2023, увечері в неділю, в залі кінотеатру «Сан-Жорж» у Лісабоні пройде ретроспективний показ стрічок студентів-аніматорів Інституту екранних мистецтв КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого. Глядачеві буде запропоновано ознайомитися з анімаційними роботами, створеними нашими студентами з 2004 року.

Ця подія сталася завдяки зусиллям Олени Касавіної, режисерки-мультиплікаторки, старшого викладача кафедри кінорежисури та кінодраматургії Університету, члена Національної спілки кінематографістів України, за підтримки Валентина Марченка, завідувача кафедри, заслуженого діяча мистецтв України. Окрема подяка художньому керівнику фестивалю «MONSTRA» Фернандо Галріто за надану можливість показати цю програму глядачам, які люблять анімацію.

Про захід: XXII анімаційний фестиваль «MONSTRA» відбудеться з 15-26 березня і присвячений століттю анімаційного кіно у Португалії. Програма включатиме численні конкурси і кіносеанси, що проходитимуть у кінотеатрі «Сан-Жорж», Національному товаристві «Бела Артес» та Сінематеці Португалії, на виставці в Музеї маріонеток. Стрічки майже зі ста країн світу змагатимуться у різних категоріях, серед яких повнометражні й короткометражні, для дітей, а також ретроспективні фільми. Країною-гостею цього року організатори обрали Японію, делегація з якої представить 97 стрічок.

У рамках Фестивалю відбудуться семінари та майстер-класи за участю всесвітньо відомих гостей, таких, як Джоан Гратц, Джоана Куїнн, Лес Мілз, Майкл Дудок де Віт, Кодзі Ямамура, Мартін Сматана, Флоренс Міаіле, Майя Йонеш, Жуан Гонсалез та багато інших. Тісне споріднення з Фестивалем відчуває його художній керівник Фернандо Галріто, який почав займатися кіно з раннього віку. Він також викладає у Вищій школі мистецтв у місті Калдаш-да-Раїнья, куди запрошує здобувачів нашого Університету на навчання за програмою академічної мобільності вже з цієї осені.

Побажаємо нашим талановитим творцям-аніматорам якомога більше перемог у конкурсах!
Успішно представляти Україну, поширювати вітчизняну культуру і рідну мову!

 


Міністерство культури та інформаційної політики України
УНІВЕРСИТЕТ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ


У РАЗІ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ АБО ВІЙНИ
ФЕСТИВАЛІ УНІВЕРСИТЕТУ


© 2010 Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого
Розробка сайту bo-co