КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
      ТЕАТРУ, КIНО І ТЕЛЕБАЧЕННЯ
      іменi І. К. Карпенка-Карого

Офіційний сайт
eng     укр
Вступнику Факультет театрального мистецтва Інститут екранних мистецтв Новини Контакти

 


07 травня 2023 р. // Оскароносний кінорежисер Мішель Азанавічус з візитом у нашому Університеті


Оскароносний кінорежисер
Мішель Азанавічус з візитом у нашому Університеті

Знакова подія відбулась цього тижня в нашому Університеті: 6 травня до Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого завітав відомий кінорежисер, лауреат премії «Оскар» Мішель Азанавічус (Франція).

Всесвітньовідомий фільм режисера «Артист» свого часу зібрав велику кількість кінонагород: 3 статуетки премії "Золотий глобус", 12 номінацій на премію "BAFTA" і 10 номінацій на премію "Оскар" (з них три номінації отримав сам Азанавічус).

Це другий візит Мішеля до України з гуманітарною місією, як амбасадора United24 – глобальної ініціативи (фандрейзингової платформи) з підтримки України, запущеної 2022 року українською владою під час російсько-української війни. Зірковий митець, фактично, є голосом України у Франції.

У стінах нашого Університету Азанавічус побував уперше. Візит відбувся завдяки ініціативі команди United24 та за особистого сприяння ректора Університету Інни Кочарян.

Майже дві години тривало спілкування з кінорежисером у залі, вщент заповненій студентами, викладачами, випускниками та абітурієнтами.

Модератором зустрічі був відомий український телеведучий, музикант, а нині військовослужбовець Коля Сєрга.

Говорили про підтримку України за кордоном, про майбутнє українського кіно та професію режисера: «До України я прибув не як режисер, а як громадянин. Надихатися і навчатися в українців сили духу, свободи та внутрішньої енергії. Проте на зустріч з вами мене запросили саме як режисера, поговорити про кіно Тож давайте так і зробимо!».

Студенти Інституту екранних мистецтв цікавились у режисера секретами, завдяки яким йому вдалося повернути моду на німе кіно у XXI столітті. Ба більше, підкорити не лише серця глядачів, а й зібрати найпрестижніші світові кінонагороди. А студенти факультету театрального мистецтва запитували, як потрапити у стрічку режисера. На що він відповів: «Вчіться! Усьому - свій час».

Запитання лунали українською, англійською та рідною режисерові французькою.

Символічним стало останнє запитання: наскільки митець знайомий з культурою України. По завершенню голова Студентської ради Ярослав Куровський від імені Університету вручив Мішелеві Азанавічусу книгу про Україну, подякувавши за підтримку нашої країни та незабутню зустріч.

Проректор з науково-педагогічної та творчої роботи Леонід Попов подякував митцю від імені керівництва Університету, побажавши подальших творчих успіхів. Леонід Петрович також зазначив, що можливостями таких натхненних зустрічей ми завдячуємо насамперед ЗСУ. Далі була оголошена хвилина мовчання на знак вшанування пам’яті загиблих внаслідок збройної агресії рф проти України.

Студенти ще довго не відпускали гостя: робили селфі, брали автографи та питали професійних порад. На згадку для Університету Мішель підписав афішу, на якій зазначив уже відоме у світі гасло: «Slava Ukraini».

Університет щиро дякує Мішелеві Азанавічусу за відкритість і щирість,
за любов до України, дружбу та підтримку!
Ця зустріч ще надовго залишиться у пам
яті й серцях наших студентів.

Висловлюємо подяку команді United24 за вашу роботу,
за ініціативу та співорганізацію візиту митця до Університету!
Маємо надію на подальшу плідну співпрацю.
Дякуємо Колі Сєрзі за участь, без якої вже важко уявити вчорашній день!

Подяка за допомогу в організаційних питаннях деканові факультету театрального мистецтва Василеві Білану,
фахівцю відділу міжнародних зв’язків Університету Оксані Клименко
та команді Студради на чолі з її головою!

І, звичайно, подяка вам, карпенківці, за вашу згуртованість та активність: ви – неймовірні!


Фото Катерини Шкарбуль.

 


Міністерство культури та інформаційної політики України
УНІВЕРСИТЕТ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ


У РАЗІ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ АБО ВІЙНИ
ФЕСТИВАЛІ УНІВЕРСИТЕТУ


© 2010 Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого
Розробка сайту bo-co