18 серпня 2023 р. // Студенти КНУТКІТ декламують вірші Василя Стуса (Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого)

Студенти КНУТКІТ декламують вірші Василя Стуса
(Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого)

Напередодні Дня Незалежності України в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулася презентація першої збірки поезій українською та вірменською мовами «Василь Стус. О Боже, тиші дай!».

Ініціатором видання є ідейний товариш Василя Стуса, колишній радянський дисидент, асоційований член Національної об’єднаної партії Вірменії Размік Маркоян. У перекладі з української на вірменську до збірки увійшли 124 вірші всіх періодів.

Декламували вірші поета студентки 4-В курсу факультету театрального мистецтва КНУТКІТ Софія Саніна та Маргарита Гура (ОПП «Акторське мистецтво театру і кіно», худ. керівник – Андрій Білоус, доцент другої кафедри акторського мистецтва та режисури драми, заслужений діяч мистецтв України).

Cеред гостей заходу були: сестра поета Марія Стус, письменниця Маргарита Довгань, Надзвичайний та Повноважний Посол України в республіці Вірменія (1996-2001, 2005-2010) Олександр Божко.

Партнери заходу: Музей шістдесятництва, Громадська організація «Київське товариство політв’язнів та репресованих».

Василь Стус – є символом непохитності переконань і постаттю, що єднає Україну! Поет-шістдесятник, публіцист, прозаїк, мислитель, правозахисник, дисидент та один з найвідоміших борців за незалежність України XX століття.

Дякуємо нашим друзям – першій бібліотеці країни – за організацію чергового важливого заходу та
запрошення карпенківців до участі у ньому!

Подяка студентам КНУТКІТ від Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого

Міністерство культури та інформаційної політики України