КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
      ТЕАТРУ, КIНО І ТЕЛЕБАЧЕННЯ
      іменi І. К. Карпенка-Карого

Офіційний сайт
eng     укр
Вступнику Факультет театрального мистецтва Інститут екранних мистецтв Новини Контакти

 


28 листопада 2018 р. // Цієї осені відбувся Перший всеукраїнський фестиваль сценічного мистецтва «СвітОгляд» (Сєвєродонецьк, сцена Луганського обласного академічного музично-драматичного театру)

СВІТОГЛЯД НА СХОДІ

Цієї осені ІІ театрознавчий курс (керівник ст. викладач М.В. Котеленець) проходив практику на Першому всеукраїнському фестивалі сценічного мистецтва «СвітОгляд», що відбувався у Сєвєродонецьку на сцені Луганського обласного академічного музично-драматичного театру.

Зазвичай кращі студенти кафедри театрознавства проходять журналістську практику на одному з самих великих міжнародних фестивалів України - «Мельпомена Таврії» у Херсоні. І це вже стало доброю традицією. Але в цьому році напрямок було змінено з півдня на схід.

Справа в тому, що Луганський обласний музично-драматичний театр – переселенець, більша частина його трупи залишила зону бойових дій, покинувши Луганськ, і перебралась на українську територію. Вже чотири роки молода команда під керівництвом директора і художнього керівника Сергія Дорофєєва будує театр на новому місці та перетворює невеличкий промисловий Сєвєродонецьк у театральне місто. Після чотирьох років боротьби за свій театр і свого глядача святково відремонтована будівля, яку нарешті отримав театр, кожен вечір заповнюється публікою. Тому і було вирішено – «пора»! Місто та його жителі готові прийняти великий театральний проект, яким був задуманий Всеукраїнський фестиваль «СвітОгляд». Темою першого фестивалю стала «оновлена класика», і театри з різних міст України привезли вистави, в яких продемонстрували сучасне вирішення класичної української драматургії. Сєвєродонецьк побачив блискучу виставу Чернігівського театру ім. Т.Шевченка – «Ніч перед Різдвом» та надзвичайно серйозну та глибоку інтерпретацію «Хазяїна» І.Карпенка-Карого в Миколаївському українському театрі драми та музичної комедії.

За вісім днів сєвєродончанам показали дванадцять різнопланових вистав. І на кожну з них студенти-театрознавці (Ксенія Агафонова, Микита Козирєв, Анастасія Саянова та Пало Хорошко) готували відгуки, рецензії, а також інтерв’ю з режисерами та учасниками фестивалю, допомагали завліту театру заповнювати контент соціальних мереж і давати інформацію про події фестивалю.

В рамках фестивалю Міністерством культури України, департаментами культури Луганської та Донецької обласних адміністрацій було проведено Круглий стіл на тему: "Фестивальний рух та гастрольна діяльність театрів на Сході України", в якому прийняли участь – викладач кафедри Марина Котеленець та випускниця кафедри Ельвіра Загурська.


КРУГЛИЙ СТIЛ НА ТЕМУ: ФЕСТИВАЛЬНИЙ РУХ ТА ГАСТРОЛЬНА ДIЯЛЬНIСТЬ ТЕАТРIВ НА СХОДI УКРАЇНИ


МАРИНА КОТЕЛЕНЕЦЬ ТА II ТЗН КУРСНIЧ ПЕРЕД РIЗДВОМ

ХАЗЯЇН


 УНІВЕРСИТЕТ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
У РАЗІ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ АБО ВІЙНИ
ФЕСТИВАЛІ УНІВЕРСИТЕТУ


© 2010 Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого
Розробка сайту bo-co