КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
      ТЕАТРУ, КIНО І ТЕЛЕБАЧЕННЯ
      іменi І. К. Карпенка-Карого

Офіційний сайт
eng     укр
Вступнику Факультет театрального мистецтва Інститут екранних мистецтв Новини Контакти

 


10 грудня 2018 р. // Викладачі Університету як учасники проекту «Останній гетьман. Незавершена подорож...»

За ініціативи та організаторської діяльності викладача кафедри театрознавства нашого Університету, відомого мистецтвознавця Олени Ягодовської в рамках проекту «Останній гетьман. Незавершена подорож» Студії медіа-проектів “Вартові демократії” відкрилася виставка робіт сучасних українських митців «Останній гетьман. Сучасні візії». Відкриття відбулося в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана
29 листопада. Продовження виставковий проект “Останній гетьман. Сучасні візії” мав 5 грудня 2018 року в Національному центрі Олександра Довженка. До масштабного заходу долучилася також старший викладач кафедри театрознавства Валентина Грицук (як художник та театрознавець).

Патріотичний, мистецький просвітницький проект здійснено за участі Національного газетно-журнального видавництва. Низка публікацій уже відбулась у його виданнях. В рамках заходу, що частково реалізувався і матиме міжнародне продовження за підтримки “Українського культурного фонду”, буде незабаром видано тематичний випуск двомовного україно-німецького числа журналу “Українська культура”.

«Переглядаючи матеріали про Павла Скоропадського, нещодавно натрапила на вислів, що нині звучить вкрай актуально: «Україна без Криму, як тулуб без ніг». Це було висловлено у 1918 році.

Працюючи в кінці 80-х в рідному виші над дипломною роботою «Симон Петлюра – театральний діяч» (випуск 1992 р.), не раз натрапляла, зрозуміло, на перетини доль цих особистостей української історії. Тоді не концентрувала уваги, не заглиблювалась в аналіз вчинків Павла Скоропадського, які давно стали історичними фактами. А нині бачу, що кожен з них був позначений непідробною шляхетністю, дійсно вродженою. Ці вчинки могли грати проти особистих інтересів, але не проти інтересів України як цілісної держави. В буремні часи тотального революційного хаосу П.Скоропадський примудрився структурувати державу. З німцями чи з росіянами, з якими мусив як політик співпрацювати, - він збирав у єдину будівлю, у єдиний собор нашу Україну».

Валентина Грицук


Олена ЯгодовськаВикладачі кафедри театрознавства Олена Ягодовська та Валентина Грицук виступають в Національному центрі Олександра Довженка 5 грудня.

Творча робота В.Грицук “Наше державотворення, або Як Скоропадський...”. Із серії “Літописи”.
Полотно, акрил. 50x100 см. 2018 р.


 УНІВЕРСИТЕТ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
У РАЗІ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ АБО ВІЙНИ
ФЕСТИВАЛІ УНІВЕРСИТЕТУ


© 2010 Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого
Розробка сайту bo-co