КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
      ТЕАТРУ, КIНО І ТЕЛЕБАЧЕННЯ
      іменi І. К. Карпенка-Карого

Офіційний сайт
eng     укр
Вступнику Факультет театрального мистецтва Інститут екранних мистецтв Новини Контакти

 


22 травня 2019 р. // Карпенківці на «ClassFest 2019»


Карпенківці на «ClassFest 2019»

У Кишиневі (Молдова) завершився IX Міжнародний фестиваль театральних і кінематографічних шкіл «ClassFest 2019». На фестивалі були представлені роботи з різних країн: Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Німеччини, Італії, Казахстану, Киргизстану, Польщі, Росії, Румунії, України, Узбекистану та Молдови. Інститут екранних мистецтв Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К.Карпенка-Карого представляли завідувач кафедри кінорежисури та кінодраматургії, заслужений діяч мистецтв України Валентин Марченко, та студенти Володимир Бакум (майстерня Я.Ланчака), Ірина Сахненко (майстерня Ю.Терещенка), Дмитро Ковальський (майстерня В.Марченка).

У конкурсній програмі були показані фільми «Син» Мар’яни Бурими, «Жертва» Анни Кишко, «Невидима колекція» Андріани Ярмонової, «Ідеальна сім’я» Дмитра Ковальського, «Повінь» Ірина Сахненко, «Обійми мене» Володимира Бакума, «Мій друг Дон Кіход» Станіслави Доронченко, «Усмішка» Олександра Македонського. Валентин Марченко в рамка фестивалю провів майстер-клас на тему «Модернізація тренінгів в професії режисера як інноваційний інструмент».

З 7 по 12 травня було показані фільми, як повно - так і короткометражні, ігрові і документальни. Стрічки були представлені в найрізноманітниших жанрах - від комедій, до фільмів жахів.

Розповідає студент Київського національного університету театру, кіно і телебачення, Дмитро Ковальський, режисерська робота якого виборола один з головних призів цього фестивалю. Для Дмитра це перший фестиваль, тому він зізнався, що в цілому був дуже вражений як теплим прийомом, так і творчою атмосферою.

– Основне дійство це звичайно конкурсний показ фільмів (понад 150 стрічок) з тринадцяти країн. Після переглядів учасники фестивалю мали можливість обговорити кожен побачений фільм. Майбутні кінематографісти могли відвідати разні майстер-класи, які проводили поважні діячаі кіномистецтва, такі як Валентин Марченко (Україна) , Рубен Григорян (Вірменія), Андрій Камінський (Росія).

Це була прекрасна можливість подивитися нову країну, набути нового професійного досвіду. З різних майстер-класів можна було дізнатися для себе щось нове. Що відносно робіт, то було дуже цікаво порівняти рівень майстерності студентів кожної країни, зрозуміти, чим дихає молодь, які теми їх хвилюють. Хоча я повинен відзначити і той факт, що умови фестивалю були досить поблажливими, тому демонструвалися і відверто слабкі роботи, але це лише моя суб'єктивна думка.

Розкажи, будь ласка, докладніше про побачені фільми. Чи можеш дати якусь оцінку різним кіношколам?

– Я помітив, що в країнах Східної Європи простежується подібність тем, а також, на жаль, досить низький технічний рівень. На екрані видно, що студенти із Західної Європи мислять вільніше, розкутіше. Як наслідок – в цілому їх роботи виглядають більш професійно. Але все таки, я вважаю, що в цьому році Україна була ближчою до західних тенденцій. Так, безумовно нам є ще куди рости, але ми вже далеко відійшли від атмосфери пострадянського простору.

– Ну, то які були успіхи наших студентів на фестивалі, чи здобули вони призи?

– Насправді заохочень нам дісталося чимало. Україну, зокрема, відзначили дипломом за найкращу «картинку»! Багато студентів з країн СНД підходили до нас з питаннями – як ми досягаємо такого кінематографічного зображення? На мою думку, як би це банально не звучало, наші майстри просто з самого початку закладають нам професійне відчуття кадру і розуміння, з чого складається якісне кіно, а чого краще уникати. Це – ремесло, але для нас воно вже природнє, тому рівень наших робіт мав помітний успіх, порівняно з нашими східноєвропейськими колегами. А особисто я найбільше був вражений професійним рівнем фільмів студентів з Німеччини.

– Загалом програма фільмів Інституту екранних мистецтв Київського університету театру кіно і телебачення імені І.К.Карпенка-Карого здобула чотири дипломи, але Дмитро Ковальський за свою короткометражну ігрову роботу «Ідеальна сім'я» був удостоєний одного з найпрестижнійших: диплома за кращу режисуру…

– Просто я хотів зняти відмінне кіно і спробував вкласти в нього всі свої сили і душу. Я просто займався своєю справою, яку я так люблю. Працюйте і у вас все буде!

Записав Антон Ярмонік, студент 3 курсу РНК


ПЕРЕМОЖЦІ ФЕСТИВАЛЮ Classfest. ЦЕРЕМОНІЯ НАГОРОДЖЕННЯ


ДИПЛОМ КОВАЛЬСКОГО Д,КОВАЛЬСЬКИЙ Д, БАКУМ В., САХНЕНКО I.


МАЙСТЕР-КЛАС В. МАРЧЕНКА


 


Міністерство культури та інформаційної політики України
УНІВЕРСИТЕТ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ


У РАЗІ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ АБО ВІЙНИ
ФЕСТИВАЛІ УНІВЕРСИТЕТУ


© 2010 Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого
Розробка сайту bo-co